Четыре химических элемента добавили в периодическую систему

новые элементыПеріодична система Менделєєва офіційно поповнилася чотирма елементами з 113, 115 , 117 і 118 порядковими номерами, повідомляється на сайті Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (IUPAC).

Ці елементи завершили 7-й ряд періодичної таблиці елементів.  Вони поки носять умовні найменування: Унунтрітій (ununtrium — Uut), Унунпентій (ununpentium — Uup), Унунсептій (ununseptium — Uus) і Унуноктій (ununoctium — Uuo),  і першовідкривачі з Японії, Росії та США тепер можуть запропонувати їм постійні імена і символи.

Всі чотири нових елементи були синтезовані штучно. У природі не існує елементів важче урану, тобто з атомними номерами (числом протонів в ядрі атома) більше 92. Особлива складність в отриманні нових елементів полягала в тому, що вони розпадаються на раніше невідомі нукліди більш легких елементів, які ще тільки  належить визначити.

Творцями сто тринадцятого елемента визнано вчених з інституту RIKEN (Японія). Це перший «японський» елемент в таблиці Менделєєва.

Право назвати елементи з атомними номерами 115, 117 і 118 належить російсько-американській групі вчених з Об’єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні, Ліверморської національної лабораторії в Каліфорнії і Національної лабораторії Ок-Рідж в Теннессі.

За матеріалами сайту Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (IUPAC).

 

 

 

Читайте также:

1 комментарий

  1. Володимир:

    Змістовна стаття, дякую!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

*