Розділ 2. Основні класи неорганічних сполук

У цьому розділі ви дізнаєтесь про основні класи неорганічних сполук: оксиди, основи, кислоти і солі.

Завдання.


 

§ 1. Оксиди

Опанування змісту цього параграфа дає змогу:
усвідомити, які речовини відносять до оксидів, їх класифікацію, фізичні та хімічні властивості та способи добування;
навчитися називати оксиди за сучасною науковою українською номенклатурою, складати  формули оксидів, наводити приклади основних, кислотних і амфотерних оксидів, складати рівняння реакцій, що характеризують хімічні властивості оксидів та способи їх добування, описувати поширеність оксидів  у природі.

§ 2. Кислоти

Опанування змісту цього параграфа дає змогу:
усвідомити, які речовини відносять до кислот, їх класифікацію, фізичні, хімічні властивості та способи добування, заходи безпеки під час роботи з кислотами, використання кислот;
навчитися називати кислоти за сучасною науковою українською номенклатурою, складати  формули кислот,  рівняння реакцій, що характеризують хімічні властивості кислот та способи їх добування, розрізняти реакції замiщення, обміну та нейтралізації, прогнозувати перебіг хімічних реакцій кислот з металами, використовуючи ряд активностіі металів.

§ 3. Основи

Опанування змісту цього параграфа дає змогу:
усвідомити, які речовини відносять до основ, їх класифікацію, фізичні, хімічні властивості та способи добування, заходи безпеки під час роботи з лугами, використання основ;
навчитися називати основи за сучасною науковою українською номенклатурою, складати  формули основ,  рівняння реакцій, що характеризують хімічні властивості основ та способи їх добування.

§ 4. Амфотерні оксиди і гідроксиди

Опанування змісту цього параграфа дає змогу:
усвідомити, що таке “амфотерність” та хімічний характер амфотерних оксидів і гідроксидів;
навчитися складати формули сполук, що утворюються під час взаємодії амфотерних оксидів і гідроксидів з кислотами і лунами, та записувати відповідні рівняння реакцій.

§ 5. Солі

Опанування змісту цього параграфа дає змогу:
усвідомити, які речовини відносять до солей, їх фізичні, хімічні властивості та способи добування;
навчитися називати солі за сучасною науковою українською номенклатурою, складати формули солей, рівняння реакцій, що характеризують хімічні властивості солей, прогнозувати перебіг хімічних реакцій солей з металами, використовуючи ряд активностіі металів.

 

You may also like...

2 Responses

  1. Диана коментує:

    Здраствуйте! Хочу спросить про амфотерные оксиды ,чем они отличаются от кислотных или основных? просто не очень разобралась.. Диана

    • adminofsite коментує:

      Амфотерные оксиды проявляют и основные и кислотные свойства. Они взаимодействуют и с кислотами, и с основаниями.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

*